FOTOWYPRAWA - PRZESTRZEŃ - AUSTRALIA ZACHODNIA 2017

Cena: 3 850,00 AUD (Australia) + od 3500 AUD (Papua Nowa Gwinea)

Terminy:
14-09-2017 - 08-10-2017 (27 dni)

 

DZIEWICZA AUSTRALIA ZACHODNIA + Papua Nowa Gwinea: Cape Leeuwin – gdzie spotykają się dwa oceany, Dolina Drzew Gigantów, dzikie kwiaty gór Stirlinga, Rafa Koralowa Ningaloo, fotograficzne Parki Narodowe: Nambung, Karijini & Kalbarri, Zatoka Rekina, monastyczna New Norcia + Outback w drodze. Papua Nowa Gwinea - udział w festiwalu w Goroka - bogate stroje i nakrycia głowy, fantastycznie pomalowane ciała, tańce i śpiewy w rytm bębnów kundu, prawdziwa integracja z Papuasami.

Opis
Cena zawiera
Cena nie zawiera
Uwagi
Formularz zgłoszeniowy
 • Absolutnie wyjątkowa wyprawa fotograficzna z silnym programem i pod okiem wybitnego kreatora fotografii, dla którego Australia jest drugim domem. Poniżej zapraszający do udziału fotograficzny film Tomka.  

  Tomek Sikora

   Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 65 wydawnictw autorskich.
  Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotgrafem reklamowum roku w Australii gdzie mieszkał przez wiele lat.
  Autor międzynarodowych kampani reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontynental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołal do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Ta pojawia się nieoczekiwanie w różnych miejscach ekspozycji zdjęć różnych twórców.
  Patrząc na twórczość Sikory trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z artystą wszechstronnym. Obok niezwykle sugestywnych i oryginalnych projektów reklamowych zajmuje się fotografią dla takich gigantów świata mody, jak Giorgio Armani, Yohji Yamamoto, czy Prada, a wystawy jego prac można oglądać w Europie, Azji, USA i Australii.
  Jak sam mówi, fotografia jest dla niego nieustannym poszukiwaniem, w którym nie ma granic, pod warunkiem, ze fotograf sam ich sobie nie wyznacza. W pracach Sikory urzeka fascynacja barwą, która jest w stanie ożywić najbardziej nawet zwyczajny element codzienności i nadać mu niezwykły charakter.
  Widać w nich również niesamowitą zdolność zamykania w kadrze całego wachlarza emocji, wrażeń i doświadczeń. To właśnie dzięki niej, patrząc na fotografie Sikory, mamy wrażenie doświadczania dynamicznego obrazu uchwyconego w statycznej formie zdjęcia. http://www.tomeksikora.eu


  W PROGRAMIE:

  PERTH – Panoramiczne uroki metropolii Perth, i parki Kings oraz Oldham – czyli flora Australii zachodniej w pigułce (długa ekspozycja, B&W), „europejskie” Fremantle z ważonym na miejscu najlepszym piwem w Australii. Dla niezmordowanych – tzw. Życie nocne dzielnicy rozrywki Northbridge.

  DZIKIE WYBRZEŻA AUSTRALII ZACHODNIEJ – Najdłuższe na półkuli południowej drewniane molo, winiarnie słynnego na cały świat regionu Margaret River, niedaleko tam perfekcyjna do fotografii plaża – dramaturgia skał, surferskie fale, izolowana laguna do kąpieli, świetne widoki z przylądka.

  DOLINA GIGANTÓW – Przejazd z Margaret River via Caves Rd przez imponujący las Boranup z gigantycznymi eukaliptusami karri. Wschód słońca fotografowany z Zatoki Hamelin. Przy odrobinie szczęścia zbierzemy różowe mgiełki. Brak zanieczyszczenia „obcym” światłem. Redgate – uwiecznienie wielkich fal przełamujących się na skałach wybrzeża. Przylądek Leeuwin – najwyższa latarnia morska w Australii i miejsce spotkań dwóch oceanów: Indyjskiego I Południowego. Strefę mieszania wód widać gołym okiem, bo są to różne kolory wód. Dolina Gigantów – z podniebnymi koronami gigantycznych eukaliptusów – ścieżka edukacyjna w postaci platformy podwieszonej u koron najwyższych drzew. Zachód słońca: wśród fantasmagorycznych skałek słoniowych.

  KWIATY STIRLINGA, KOALA i KANGURY, PINNACLES – Poszukiwanie dzikich kwiatów Gór Stirlinga. Ponad tysiąc pięćset gatunków, wiele z nich unikalnych w skali świata. Na tym małym obszarze jest większa bio różnorodność niż na całych wyspach brytyjskich. Portrety kangurów na …cmentarzu. Park Narodowy Yanchep NP - w obiektywie koala i ptactwo wodne. Park Narodowy Nambung, Pustynia Pinnacles I wapienne skałki o zachodzie słońca.

  PINNACLES, PARK NARODOWY KALBARRI – Fotografowanie wybrzeża, fal, skał, zachód słońca w jednym z uroczysk Kalbarri, klimatyczna kolacja w dawnej szopie postrzygaczy owiec, eksploracja najciekawszych widoków Parku Narodowego – w tym malowniczego koryta rzeki Murchison, karmienie znakomicie pozujących do fotografii pelikanów.

  ZATOKA REKINA –Overlander Roadhouse – dawny port przeładunkowe owczej wełny, trochę jak skansen. Stromatolity – pradziadkowie życia na ziemi, uważane za stwórców pierwszej atmosfery. Shell beach – plaża gdzie zamiast piasku są miliardy muszelek. Nocleg na byłej farmie Nanga Station, kąpiel w oceanie lub/i basenie termalnym na farmie.

  PLANTACJE CARNARVON – wizyta na plantacji owoców tropikalnych.

  BLOW HOLES – spektakularnych rozmiarów „gejzery” oceaniczne. RAFA KORALOWA NINGALOO REEF – Plażowanie, snorkling, glass boat, wyjazd na quadach, zachód słońca w zatoce.

  OUTBACK W DRODZE DO PN KARIJINI – Powiew pustyni, nieogarniętej przestrzeni, pustki … 

  KANIONY PN KARIJINI – Park Narodowy Karijini. Panuje tu niewielki ruch turystów, jest to obszar naszego województwa. Karijini słynie z bajkowych krajobrazów wśród kanionów i prastarych skał. Część z nich można podziwiać podjeżdżając samochodem, inne stają się dostępne po dłuższych i krótszych trekkingach. Ne deser zejdziemy do kanionu, w którym można tylko przejść zanurzając się niemal po szyję (w zależności od stanu wód), inne trzeba robić na pająka, gdzie nogi opierają się o sąsiednie ściany skalne kanionu. Krajobrazy lepsze niż z Indiany Jonesa. Sprawdzi się wodoodporny aparat fotograficzny. Nocleg pod namiotami/domkami.

  OUTBACK W DRODZE – Podróż kultową drogą Great Northern Hwy, do Meekatharra – będziemy się często zatrzymywać łapiąc przestrzeń w obiektyw i ślady epoki pionierów Outbacku. Nocleg w Commie, w niewielkim hoteliku na peryferiach zapomnianego miasteczka. Hotel ma sto lat, dla białej Australii – wieczność.

  NEW NORCIA – Benedyktyńska New Norcia, jedyne monastyczne miasteczko w Australii z architekturą w stylu hiszpańskim. Nocleg w Hotelu New Norcia.

  PAPUA NOWA GWINEA: 

  Dzień 1, 14.09.2017 
  Przylot do Port Moresby, stolicy kraju i transfer na lot wewnętrzny do My Hagen. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika i transfer do wioski Paiya na mini show, podczas którego goście będą uczestniczyć w przygotowaniach mieszkańców do festiwalu w Goroka. Bogate stroje i nakrycia głowy, fantastycznie pomalowane ciała, tańce i śpiewy w rytm bębnów kundu, tradycyjny posiłek MuMu przygotowany w ziemi oraz spacer po wiosce i spotkania z pozostałymi mieszkańcami należą do programu podczas pobytu w wiosce.
  Po lunchu przejazd do miasta i wizyta na lokalnym targowisku oferująca fotografom wiele możliwości do utrwalenia różnorodności charakterów i scenek z życia lokalnej ludności.
  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. (L)

  Dzień 2, 15.09.2017
  Ranny transfer samochodem do Goroka. W zależności od godziny przyjazdu do Goroka możliwość wizyty na terenie festiwalu, a następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Jeśli czas przyjazdu do miasta nie pozwoli na udział w festiwalu tego popołudnia proponujemy zwiedzanie miasta.(Ś, L)

  Dzień 3, 16.09.2017
  Po śniadaniu przejazd na teren festiwalu. Całodniowe obcowanie z grupami reprezentującymi różne rejony Papui Nowej Gwinei, fascynująca i intensywna różnorodność barw i kolorów, tańce i śpiewy dają wyraz zachwycającemu bogactwu kulturowemu tego kraju. Mnóstwo okazji do uwiecznienia tego wyjątkowego wydarzenia. Przejazd na lotnisko i lot do Port Moresby. Transfer do hotelu i odpoczynek. (Ś,L)

  Dzień 4, 17.09.2017
  Ranny lot do Madang, miejscowości położonej na północnym wybrzeżu wyspy. Transfer do ośrodka, zakwaterowanie. Półdniowy rejs wzdłuż wybrzeża oraz do pobliskich wysepek na plażowanie i pływanie z rurką. (Ś)

  Dzień 5, 18.09.2017
  Półdniowa wycieczka do pobliskiej wioski. Poznanie mieszkańców, ich codziennego życia, tradycyjny sing sing oraz lunch przygotowany przez lokalne kobiety. Powrót do ośrodka, czas wolny. (Ś,L)

  Dzień 6, 19.09.2017
  Transfer na lotnisko na lot do Port Moresby. Pożegnanie z Papuą Nową Gwineą.

  Państwo Sikorowie i Marek Tomalik >>> zapraszamy na wyprawę fotograficzną do Australii i Papui Nowej Gwinei (fot. Jarek Mrożek)

 • AUSTRALIA: 

  realizacja wszystkich świadczeń zgodnie z programem
  •    opiekę fotoinstruktora, Mistrza Ceremonii Tomka Sikory
  •    przejazd busem 12-osobowym z wynajętym kierowcą
  •    przygotowanie posiłków na biwakach foto
  •    polskojęzycznego przewodnika (Marek Tomalik)
  •    paliwo, wszelkie płyny ustrojowe samochodu, ubezpieczenie i serwis samochodu
  •    wynajem sprzętu biwakowego, nawigacyjnego (GPS, mapy)
  •    pomoc w uzyskaniu wizy australijskiej
  •    bilety wstępu do Parków Narodowych
  •    ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (400 €), OC (50 000 €)
  •    opieka organizatora - Destino

  PAPUA NOWA GWINEA: 

  • zakwaterowanie w hotelach min.3,5*
  • transfery lądowe i lotniskowe
  • posiłki wymienione w programie
  • aktywności wymienione w programie
  • opłatę za wstęp na teren festiwalu w Goroka
  • opiekę polsko-języcznego przewodnika oraz lokalnych przewodników
  • organizację i koordynację No Limit Adventures

   

 • AUSTRALIA: 

  •    przelotu do Perth i z Perth (ok. 3500 – 4500 zł z Warszawy)
  •    noclegów w hotelach/hostelach/kempingach ok. 1500 AUD
  •    wyżywienia – ok. 800 AUD
  •    atrakcji opcjonalnych nie ujętych w programie
  •    wydatków własnych, zakupu pamiątek, itp.

  PAPUA NOWA GWINEA: 

  • lotów międzynarodowych oraz wewnętrznych
  • posiłków nie wymienionych w programie
  • napojów alkoholowych
  • ubezpieczenia
  • opłaty za nadbagaż
  • napiwków

   

 • Orientacyjne ceny w Australii:
  •    lancz/obiad w restauracji klasy turystycznej – 10-30 AUD
  •    nocleg w motelu klasy turystycznej – 50 do 150 AUD za dwójkę, kemping 15-20 AUD/os.

  Szczegółowy program wraz z warunkami uczestnictwa dostępny u organizatora: marek.tomalik@destino.pl

   

 • Zgłoszenie rezerwacji


  Dane osoby zgłaszającej uczestników wycieczki


  Uczestnicy wyjazdu

  Tytuł Imię Nazwisko Data urodzenia dodaj
   

  Pozostałe informacje

  Zapoznałam(-em) się i akceptuję ogólne warunki uczestnictwa Biura Podróży Destino Mexico.
  Wszyscy uczestnicy podróży zostali z nimi również zapoznani.*
  Oświadczam, że w związku z art. 23 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.*
  Oświadczam, że jestem dysponentem adresu poczty elektronicznej wskazanym w niniejszym zgłoszeniu i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług turystycznych.*
 

Grupa Destino:
 • Destino Mexico
 • Destino Polonia
 • Guadelupe
 • Club Destino
 • Sklep Meksykański
 • Hacjenda Cancun
 • Temazcal Cancun
 • Wyprawy w sedno sprawy