KUBA - SENTYMENTALNA PODRÓŻ W CZASIE

Cena: 7497 Zł + 870 EURO

Terminy:
11-10-2017 - 23-10-2017 (13 dni)

 

UROKLIWA, STARA HAWANA; NOWA HAWANA; HAWANA „ŚLADAMI HEMINGWAY`A; SHOW W KABARECIE TROPICANA; PARK NARODOWY VINALES - DOLINA TYTONIOWA; FABRYKA CYGAR; KLIF – MURAL „MURAL DE LA PREHISTORIA”; JASKINIA INDIAN I REJS PODZIEMNĄ RZEKĄ; GUAMA – ZATOKA ŚWIŃ; REJS PO LAGUNIE SKARBÓW; WIOSKA INDIAN TAINO; KROKODYLE W LA BOCA; MUZEUM INWAZJI (MUZEUM GITON); CIENFUEGOS – PERŁA POŁUDNIA; KOLONIALNY TRYNIDAD; POCIĄG PAROWY DO MANACA IZNAGA ORAZ GUACHINAUGO; SANTA CLARA; MAUZOLEUM CHE GUEVARY; SŁONECZNY WYPOCZYNEK W VARADERO

Opis
Cena zawiera
Cena nie zawiera
Uwagi
Galeria zdjęć
Formularz zgłoszeniowy
 • Świat jest źle urządzony. [...] gdyby Bóg nie pozwolił sobie na niedzielny wypoczynek, miałby czas, żeby lepiej wykończyć świat.
  Gabriel García Márquez z opowiadania Wdowa Montiel

  1 DZIEŃ - 11.10.2017 (środa)

  01:30 - zbiórka na ul. Sambora (róg Potulickiej)
  Odprawa przed wyjazdem – sprawdzenie dokumentów i oznakowanie bagaży.
  Zorganizowany przejazd całej grupy ze Szczecina do Berlina (autokar)
  06:45 - przelot z Berlina do Varadero z przesiadką w Düsseldorfie (krótka przerwa tranzytowa).
  14:45 - przylot do Varadero

  Powitanie na lotnisku i przejazd do stolicy rewolucyjnej Kuby - Hawany. Zakwaterowanie w hotelu w nowoczesnej dzielnicy Vedado. Ta część miasta ma zupełnie inny charakter i styl niż ten który znajdziemy w starej części miasta. Vedado jest dzielnicą z szerokimi, eleganckimi alejami przy których usytuowane są XIX posiadłości. Główną ulicą Vedado jest La Rampa. Biegnie ona od morskiego bulwaru Malecon obok słynnego Hotel Nacional gdzie nocują gwiazdy i politycy. W latach 50-tych kasyno w tym hotelu prowadził amerykański gangster Meyer Lensky. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  2 DZIEŃ - 12.10.2017 (czwartek)

  Śniadanie. Zwiedzanie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Hawany. Przejażdżka tzw. „Coco Taxi” (ok. 1 godz.) wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, obok hotelu Nacional, z postojem na Placu Rewolucji z pomnikami Jose Marti’ego i memoriałem Che Guevary - symbolu najnowszej historii Kuby, słynącego z wielogodzinnych pierwszomajowych, płomiennych przemówień Fidela Castro. Następnie kompleksowe zwiedzanie „Starej Hawany” (Habana Vieja). Ta historyczna część miasta powstała jako zaczątek pierwszej osady, która następnie przekształciła się w miasto Hawana. Otoczona historycznym murem mającym za zadanie ochronę miasta, skupia ogromną ilość muzeów, hoteli, sklepów i restauracji. Wokół Placu Katedralnego (Plaza de la Catedral) wznoszą się liczne kościoły z XVI – XVIII wieku. Znajduje się tu katedra, kościół San Francisco, klasztor Santa Clara. Interesujący jest także Castillo del Principe z XVII wieku. Wiele z okazałych pokolonianych budowli zostało tu przekształcone na gmachy użyteczności publicznej, ministerstwa i muzea. Zwiedzanie Placu Katedralnego, Placu Broni, Pasażu Prado, Pałacu Gubernatora i Muzeum Sztuki Kolonialnej. Następnie przejazd na punkt widokowy przy fortecy Morro. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Możliwość zakupu rumu i cygar przy dawnej fabryce cygar. Wizyta w malowniczej, „artystycznej” dzielnicy Callejon de Hammel. Panoramiczny przejazd przez „nową” Hawanę obok m.in. Kapitolu, Uniwersytetu hawańskiego i Cmentarza Kolumba, o którym mówi się, że jest drugim co do wielkości cmentarzem na świecie (po Père Lachaise w Paryżu).
  Powrót do hotelu na nocleg.

  OPCJONALNIE:
  Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką pochodzącą z repertuaru legendarnej grupy Buena Vista Social Club: ok. 60 USD/ osobę.

  3 DZIEŃ - 13.10.2017 (piątek)

  Śniadanie. Zwiedzanie Hawany „śladami Hemingway’a”. Wizyta w położonym nad brzegiem morza domu pisarza w Finca Vigia. Następnie wizyta w pobliskiej malowniczej wiosce rybackiej Cojimar, w której Hemingway czerpał inspirację do swojej najsłynniejszej powieści - „Stary człowiek i morze”. W pobliskiej restauracji „La Terraza" Hemingway często jadał lunch. Powrót do Hawany i zwiedzanie dzielnicy La Regla z Sanktuarium Matki Boskiej Żeglarzy. Czas wolny na lunch (opcjonalnie).
  Po południu przejazd na Stare Miasto i wizyta w dwóch słynnych barach, w których częstym gościem bywał Hemingway - „Floridita” z możliwością degustacji słynnego „daiquiri” oraz „Bodeguita del Medio” z możliwością degustacji „mojito”. Krótka wizyta w hotelu „Ambos Mundos", gdzie do tej pory Hemingway „wynajmuje” swój pokój.
  Powrót do hotelu. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  OPCJONALNIE:
  Wieczorny przejazd autokarem lub starymi amerykańskimi samochodami (4 osoby w samochodzie) do słynnego kabaretu „Tropicana” na wieczór folklorystyczny, połączony z
  występami tancerzy. Tropicana nazywana jest rajem pod gwiazdami i jest najbardziej spektakularnym kabaretem pod gołym niebem. To wyjątkowe miejsce, aby poznać kubański
  folklor i kulturę. Otoczone lasem tropikalnym, drzewami palmowymi, tworzy niesamowitą atmosferę i niepowtarzalny klimat. Jest to jeden z najsłynniejszych kabaretów na świecie. Działa od 1939 r. i od początku stał się symbolem hedonistycznej i rozpustnej Kuby. Występowały nim i występują największe gwiazdy muzyki kubańskiej a w spektaklach bierze udział nawet ponad 100 tancerzy, artystów i muzyków.
  99 USD/os. (przejazd autokarem)
  105 USD/os. (przejazd w jedną stronę starymi samochodami).

  4 DZIEŃ - 14.10.2017 (sobota)

  Śniadanie. Całodniowa wycieczka do parku narodowego Viñales - kubańskiego regionu słynnego uprawy tytoniu i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to przepiękna, pełna bujnej roślinności dolina tytoniowa, położona w sercu gór Sierra de los Órganos, w prowincji Pinar del Rio. Najpierw zwiedzanie fabryki cygar i poznanie procesu ich produkcji. Tradycja wytwarzania cygar na Kubie jest bardzo stara i stanowi prawdziwą sztukę. Do najważniejszych fabryk cygar na wyspie, w których nadal są one ręcznie wyrabiane, należą: Cohiba, Partagas, La Corona i Romeo y Julietta. W fabrykach tych do dzisiaj tradycyjnie zatrudniany jest lektor, zapewniający pracownikom dodatkową rozrywkę czytający na głos gazety i książki podczas gdy robotnicy skupieni są na wyrabianiu słynnych cygar. Jakkolwiek, dla tych którzy spodziewają się pięknych Kubanek skręcających cygaro na udzie będzie to lekkie rozczarowanie, to atmosfera miejsca warta jest tego by na własne oczy zobaczyć jak i dlaczego narodził się kult cygar. W fabryce cygar można skorzystać z przyzakładowego sklepu aby zrobić zakupy. Następnie przejazd do punktu widokowego ze spektakularną panoramą okolicy. Oglądanie jaskrawo pomalowanego klifu – „Mural de la Prehistoria”. W dalszej części dnia wizyta w jaskini Indian „La Cueva del Indio”, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs łodzią, podziemną rzeką, we wnętrzu jaskini. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, powrót do Hawany. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  5 DZIEŃ - 15.10.2017 (niedziela)

  Śniadanie. Wyjazd z Hawany i przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodziami po Lagunie Skarbów połączony z wizytą w odtworzonej wiosce Indian Taino – Guama zbudowanej na palach. Wizyta na farmie krokodyli w La Boca. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Bliskie spotkanie z historią nad Zatoką Świń oraz zwiedzanie Muzeum Inwazji (tzw. Muzeum Giron). Inwazja w Zatoce Świń (La Batalla de Girón) była nieudaną próbą obalenia rządu Fidela Castro, podjętą przez kubańskich emigrantów, przy wsparciu USA. Operacja miała miejsce w dniach 17-19.04.1961. Kubańskie siły zbrojne, wspierane przez „radzieckich doradców” zwyciężyły siły inwazyjne w ciągu trzech dni. Przejazd do hotelu. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  6 DZIEŃ - 16.10.2017 /(poniedziałek)

  Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Cienfuegos. Malownicze miasto, zwane „Perłą Południa” zostało założone przez imigrantów z Francji w I połowie XIX w. Cienfuegos dosłownie oznacza „sto ogni”. Historyczne centrum Cienfuegos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Dalszy przejazd do Trinidadu. Zakwaterowanie w hotelu „all inclusive”. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  7 DZIEŃ - 17.10.2017 (wtorek)

  Śniadanie. Całodniowy pobyt i zwiedzanie najpiękniejszego, wspaniale odrestaurowanego kubańskiego miasteczka Trinidad, które od 1988 r. figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trinidad stanowi trzecią najstarszą osadę na Kubie, po Baracoa i Bayamo. Miasto zostało założone w 1514 r. przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velazqueza de Cuéllar, jako baza do planowanej inwazji Hernána Cortésa na współczesny Meksyk. Jego oryginalną nazwą była La Villa de la Santísima Trinidad, czyli Wioska Najświętszej Trójcy. Kilkanaście lat później miejscowość przeniesiono około 14 kilometrów w głąb lądu, by zabezpieczyć mieszkańców przed regularnymi atakami piratów. Dynamiczny rozwój miasta związany był z hiszpańskim monopolem na handel cukrem (XVIII w.). W pobliskiej Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) znajdują się okazałe rezydencje magnatów cukrowych oraz wysoka na 15 metrów dzwonnica Manaca Iznaga, z której nadzorcy obserwowali pracę niewolników. Ulice dzisiejszej starówki wybrukowano kostką sprowadzoną specjalnie na ten cel z Bostonu. W szczytowym okresie z tej niewielkiej miejscowości pochodziła 1/3 cukru produkowanego na wyspie. Zwiedzanie głównego placu miasta - Plaza Mayor, Katedry, kościóła Św. Franciszka. Krótki odpoczynek w słynnym barze „Canchanchara” z możliwością degustacji lokalnego trunku na bazie aguardiente z miodem. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Po południu powrót do hotelu. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  OPCJONALNIE:
  Wycieczka parowym pociągiem do dawnych plantacji trzciny cukrowej - Manaca Iznaga oraz Guachinango (po potwierdzeniu kursowania): 35 USD/ os.

  8 DZIEŃ - 18.10.2017 (środa)

  Śniadanie. Przejazd do Varadero przez miasto Santa Clara - stolicy prowincji Villa Clara. Zwiedzanie Mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary w miejscu, w którym między 28 grudnia 1958 r. a 1 stycznia 1959 r. toczyła się bitwa, która zdecydowała o losach rewolucji kubańskiej. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża a następnie przy pomniku „Tren blindado” – pamiątce po rewolucji kubańskiej. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Przyjazd do Varadero i zakwaterowanie w hotelu „all inclusive” z bezpośrednim dostępem do plaży. Varadero to jeden z największych i najbardziej znanych kurortów na Karaibach. Oprócz rajskiej scenerii ma wszystko, co potrzeba do odpoczynku - piękne, białe, szerokie plaże i turkusowe morze. Są tu hotele rodzinne, dla par, rozrywkowe, luksusowe, należące do słynnych sieci hotelowych oraz wiele nadmorskich restauracji i nocnych klubów. Varadero położone jest na półwyspie Hicacos i jest obecnie najpopularniejszym kurortem na Kubie, oferującym wiele atrakcji sportowych i kulturalnych, delfinarium, muzea, galerie i targi z rękodziełem. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  9 DZIEŃ - 19.10.2017 /(czwartek)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  10 DZIEŃ - 20.10.2017 (piątek)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  11 DZIEŃ - 21.10.2017 (sobota)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  12 DZIEŃ - 22.10.2017 (niedziela)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  13 DZIEŃ - 23.10.2017 (poniedziałek)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  14 DZIEŃ - 24.10.2017 (wtorek)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  15 DZIEŃ - 25.10.2017 (środa)

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.
  W godzinach południowych wykwaterowanie z pokoi w hotelu
  Przejazd na lotnisko w Varadero
  16:45 - odlot z Varadero do Berlina z z przesiadką w Düsseldorfie (krótka przerwa tranzytowa).

  16 DZIEŃ - 26.10.2017 (czwartek)

  08:00 - przylot do Düsseldorfu
  10:25 - 11:35 przelot z Düsseldorfu do Berlina
  12:00 - zorganizowany przejazd autokarem z Berlina do Szczecina
  ok. 15:00 przyjazd grupy do Szczecina

 •  

  • opiekę pilota na całej trasie i w czasie pobytu (od Szczecina do Szczecina)
  • opiekę pilota polskojęzycznego na Kubie
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Szczecin – Berlin - Szczecin
  • przeloty samolotami rejsowymi (z pełnym serwisem pokładowym) na trasie Berlin - Varadero - Berlin (przesiadki w Düsseldorfie)
  • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN / minibus /autokar.
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w Hawanie, Zatoce Świń i Trynidadzie
  • zakwaterowanie w hotelu 4* w Varadero.
  • wyżywienie wg programu
  • ubezpieczenie TRAVEL WORLD TU EUROPA  (KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; bagaż 300 EUR)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • wizy kubańskie
  • zakwaterowanie w hotelu w Szczecinie w noc poprzedzającą wyjazd (10.10)

   

  • napiwków dla bagażowych, tragarzy, pilotów, przewodników i kierowców: 80 USD/os/pobyt, 
  • obiadów, 
  • indywidualnie zamawianych napojów do posiłków, 
  • wycieczek fakultatywnych kupowanych dodatkowo w hotelu • Uwagi:

  • istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji (3,5% wartości imprezy) oraz kosztów leczenia w następstwie chorób przewlekłych (6 €/ dzień/ osobę); 
  • ceny wycieczek fakultatywnych, płatnych na miejscu, uzależnione są od liczby uczestników, podane są orientacyjnie i mogą ulec zmianom.
  • paszport uczestnika musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu na Kubę;
  • najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy należy do biura dostarczyć kopię paszportu; 
  • nie ma wymaganych szczepień, informacji udzielają Stacje Sanitarno Epidemiologiczne;
  • kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów może ulec zmianie;
  • zgodnie z art. 17. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych cena wycieczki może zostać podwyższona ze względu na wzrost kosztów transportu, opłat urzędowych, podatków lub opłat należnych za usługi lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach morskich i lotniczych, wzrost kursów walut, nie później niż 20 dni przed jej rozpoczęciem.

  PROPOZYCJE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH (dla chętnych ) w VARADERO:

  CAYO BLANCO ok. 95 USD/ os.
  Przejazd na przystań Marina Gaviota i wypłynięcie na rejs katamaranem na wyspę Cayo Blanco. Podczas rejsu otwarty bar napojów chłodzących oraz lokalnych drinków. Nurkowanie powierzchniowe z maska i rurką na rafie koralowej otaczającej wyspę. Obiad i wypoczynek na białych plażach z możliwością kąpieli w krystalicznie czystej i turkusowej wodzie. W drodze powrotnej do hotelu przystanek na show z delfinami.

  SKUTERY WODNE ok. 75 USD/ os.
  Przejazd na przystań Marina Chapelin i wyprawa skuterami wodnymi (2 osoby na skuter) przez mangrowe kanały na południową część półwyspu Varadero. Po drodze możliwość podglądania zamieszkujących bagna zwierząt: flamingów, papug, krokodyli oraz innych przedstawicieli lokalnej fauny.

  JEEP SAFARI ok. 110 USD/ os.
  Wyprawa (4 osoby na pojazd) po kubańskich bezdrożach. Spotkanie z historią i współczesnością kubańskiego „miasta mostów” – Matanzas. Przystanek przy jaskini. Rejs łódką po rzece Rio Canimar w Parku Narodowym. Lunch w La Arboleda – typowa kubańska kuchnia. Czas wolny z możliwością jazdy konnej oraz kąpieli w ciepłych wodach rzecznych. Dla chętnych udział w partii domino - narodowej grze Kubańczyków:

 • Zgłoszenie rezerwacji


  Dane osoby zgłaszającej uczestników wycieczki


  Uczestnicy wyjazdu

  Tytuł Imię Nazwisko Data urodzenia dodaj
   

  Pozostałe informacje

  Zapoznałam(-em) się i akceptuję ogólne warunki uczestnictwa Biura Podróży Destino Mexico.
  Wszyscy uczestnicy podróży zostali z nimi również zapoznani.*
  Oświadczam, że w związku z art. 23 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.*
  Oświadczam, że jestem dysponentem adresu poczty elektronicznej wskazanym w niniejszym zgłoszeniu i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług turystycznych.*
 

Grupa Destino:
 • Destino Mexico
 • Destino Polonia
 • Guadelupe
 • Club Destino
 • Sklep Meksykański
 • Hacjenda Cancun
 • Temazcal Cancun
 • Wyprawy w sedno sprawy