Australia tropami UNESCO

Cena: 23 400,00 PLN

Terminy:

 

Sydney, Blue Mountains, Uluru (Ayers Rock), Kings Canyon, Alice Springs, Cairns, Wielka Rafa Koralowa, polowanie z Aborygenami, Surfers Paradise, Byron Bay, Noosa, Fraser Island – Wielka Wyspa Piaszczysta.

Opis
Cena zawiera
Cena nie zawiera
Uwagi
Galeria zdjęć
Formularz zgłoszeniowy
 • Dzień 1 Wylot z Warszawy
  Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Powitanie na lotnisku przez opiekuna Destino, odprawa przed wylotem.

  Dzień 2 Sydney – przylot i nocleg
  Przylot do Sydney. Powitanie na lotnisku przez polsko-języcznego przewodnika, transfer do hotelu. Czas wolny.

  Dzień 3 Sydney – zwiedzanie miasta w tym Bondi Beach i słynnej Opery (UNESCO) (Ś, K)
  Śniadanie w hotelu. Przejażdżka do Zatoki Watson i na słynną plażę Bondi, spacer wzdłuż wybrzeża oraz czas na kąpiel w morzu. Lunch we własnym zakresie na Bondi Beach – polecamy popularną wśród mieszkańców Bondi kafejke – The Bucket List. Powrót do miasta i zwiedzanie Sydney pieszo: Katedra St Mary, ogrody botaniczne, kolonialna zabudowa Macguaire St., Circular Quay z budynkiem Opery, Harbour Bridge. Kolacja (bufet) na Sydney Tower z widokiem na miasto nocą. Dla chętnych po kolacji wyjście na piwo do najstarszej dzielnicy Sydney The Rocks do tradycyjnego pubu australijskiego. Nocleg.

  Dzień 4 Sydney – Blue Mountains (UNESCO) (Ś)
  Całodniowa wycieczka do Blue Mountains z polskojęzycznym przewodnikiem – start 8.30. Dzień spędzony na podziwianiu pięknych widoków na Jamison Valley, formacji skalnej Trzech Sióstr oraz spadzistych wodospadów. Opcjonalnie przejazd kolejką górską nad doliną. Lunch w Blue Mountains. Powrót do Sydney w godzinach wieczornych.

  Dzień 5 Zachód słońca przy Uluru (UNESCO) (Ś, K)
  Przejazd na lotnisko i wylot do Yulara (Uluru-Ayers Rock).  Przylot ok. 12.35  Lancz i przejazd pod świętą górę Aborygenów Uluru. Możliwość wspinaczki na sam szczyt (2 godziny tam i z powrotem).  Dla tych, którzy nie zdecydują się wspinać – objazd wokół Uluru/Ayers Rock i przejazd do równie ciekawej formacji skalnej Katatjuta (The Olgas). Ok. 18.30 wszyscy razem przemieszczamy się do punku widokowego i obserwujemy z lampką szampana/ wina zachód słońca nad Uluru po czym przejeżdzamy na jedną z wydm na tradycyjne australijskie BBQ. Powrót do wioski turystycznej Yulara.  Nocleg w hotelu. Wycieczka na wylacznosc dla grupy z BBQ.

  Dzień 6 Wschód słońca nad Uluru, przejazd do Kings Canyon (UNESCO) (Ś)
  Przejazd z wioski Yulara pod górę Uluru i obserwacja wschodu słońca. Spacer do Mutitjulu Waterhole oraz do innych znaczących miejsc uświęconych w legendach z Czasu Tworzenia. Ci, którzy będą chcieli wspiąć się na górę mogą to zrobić w czasie gdy reszta grupy odbywa spacery po szlakach. Śniadanie na pustyni w formie suchego prowiantu. Powrót do hotelu około 11.30, szybki lunch i o 12.30 wyjazd do Kings Canyon, ok. 5 godzin jazdy. Przyjazd i nocleg.

  Dzień 7 Kings Canyon, przejazd do Alice Springs (Ś)
  Poranny 3-godzinny spacer wąwozem w Kings Canyon. Przyjazd do Alice Springs póżnym po południem. Nocleg. Transfery i wycieczki pomiędzy Uluru, Kings Canyon oraz Alice Springs z innymi uczestnikami.

  Dzień 8 Alice Springs, przelot do Cairns (Ś, L)
  Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie przed wyjazdem. Wczesny wyjazd i zwiedzanie miasta: siedziba Latajacych Lekarzy (Royal Flying Doctors), Szkoly Radiowej, historycznej Stacji Telegraficznej oraz formacji skalnych Standley Chasm. Po zakończeniu wycieczki bezpośredni transfer na lotnisko. Wylot do Cairns póżnym po południem. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.  Wycieczka na wyłączność grupy | Bagaże należy zabrać ze sobą na wycieczkę

  Dzień 9 Cairns – rafa koralowa (UNESCO) (Ś, L)
  07.10 przejście do portu i rejs katamaranem do dwóch niesamowitych miejsc na tzw. zewnętrznej Wielkiej Rafie Koralowej –  Michaelmas Cay i Paradise Reef.  Pływanie na rafie, snorklowanie (pływanie z maską i rurką), relaks na deku, a dla wtajemniczonych nurkowanie z butlą.  Dla osób bez koncesji nurka możliwość tzw. Introductory dive – zejście pod wodę z butlą w towarzystwie instruktora. Lancz i możliwość drugiego nurkowania.  Powrót do Cairns pod żaglami o 17:00. Dla spragnionych jeszcze kąpieli – możliwość zanurzenia się w Lagoon – naturalnym basenie w centrum miasta.  Rejs z innymi uczestnikami.

  Dzień 10 Cairns – rejs po rzece Daintree, polowanie z Aborygenami, Port Douglas (UNESCO) (Ś, L)
  Wyjazd ok. 08.00 w kierunku północnym do Port Douglas, z przystankiem na Rex Lookout, z którego roztacza się piękny widok na Morze Koralowe. Następnie wizyta u lokalnych braci Aborygeńskich na Cooya Beach ze szczepu Kuku Yalanji, podczas której goście zapoznają się z tradycją lokalnych mieszkańców aborygeńskich, przejdą przez tereny mangrowcowe w poszukiwaniu ryb i krabów łowionych przy pomocy dźidy. Następnie przejazd do Daintree River na terenach Parku Narodowego Daintree i rejs po rzece w poszukiwaniu słonowodnych krokodyli. Lunch w formie pikniku. Po lunchu przejazd do miasteczka Port Douglas na spacer po lokalnej plaży i krótki przejazd uliczkami miasteczka na wzgórze z punktem widokowym. Powrót do Cairns około godziny 18. Czas wolny.  Wycieczka na wyłączność grupy.

  Dzień 11 Cairns (Ś)
  Dzień wolny na relaks i odpoczynek. Cairns oferuję różnego rodzaju atrakcji. Polecamy spacer wzdłuż Esplanade (promenady przy zatoce), wizyta w porcie, spacer do ogrodów botanicznych lub dla miłośników adrenaliny skok na bungy lub na spadochronie. Inne możliwości to całodniowa wycieczka na rafting, wizyta w lokalnym zoo, gdzie można zrobić sobie zdjęcie z misiem koala (Queensland, to jedyny stan w Australii, który zezwala na trzymanie koali do zdjęć), wycieczka do miejscowości Kuranda historyczną kolejką i/lub gondolą szybującą nad dzunglą.

  Dzień 12 Cairns – Gold Coast (Surfers Paradise) (Ś)
  Śniadanie w hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot z Cairns do Surfers Paradise, stolicy Złotego Wybrzeża (Gold Coast). Transfer do hotelu i krótki spacer promenadą. Czas wolny na lunch, zakupy lub relaks na plaży. Surfers Paradise jest kontrastem dla Cairns i Byron Bay. Puby, dyskoteki, sklepy (największe galerie handlowe w całym stanie Queensland), restauracje, apartamenty w drapaczach chmur, night life, blichtr Wielkiego Świata i potężna, najbardziej znana plaża w Australii ze wszystkimi udogodnieniami jakie na plaży wymyślił człowiek. Surfers Paradise pozostaje turystyczną ikoną Australii od kilku dekad. Transfery pomiędzy Surfers Paradise – Byron Bay - Noosa na wyłączność grupy.

  Dzień 13 Byron Bay – Mekka surferów, kajaki (UNESCO) (Ś)
  Całodniowa wycieczka do słynnego Byron Bay. Spacer do latarni morskiej (bajkowe widoki na wybrzeże i Ocean Spokojny, Rezerwat Przyrody). Po 2 godzinach docieramy do najdalej na wschód wysuniętego przylądka Australii kontynentalnej. Powrót do Byron Bay, lunch we własnym zakresie i czas wolny. Po południu dwie opcje: kajaki w towarzystwie delfinów lub praktyczna nauka surfingu na jednych z najlepszych na świecie falach. Powrót do Surfers Paradise póżnym po południem. Czas wolny.

  Dzień 14 Surfers Paradise – Noosa (UNESCO) (Ś)
  Przejazd autokarem do Noosa (330 km) ok. 9:00. Przyjazd, zakwaterowanie i spacer po małym miasteczku oraz Parku Narodowym Noosa. Piękne widoki, plaże, małe zatoki, surferzy na falach oraz przyroda. Spacerując w Noosa National Park należy patrzeć w góre na Eukaliptusy. Często można tu spotkać słynego australijskiego futrzaka, misia Koala.

  Dzień 15 Fraser Island – Wielka Wyspa Piaszczysta (UNESCO) (Ś, L)
  Wielka Wyspa Piaszczysta (Fraser Island) – największa na świecie wyspa piaskowa, ma 120 km długości i do 25 km szerokości. Piaszczyste pagórki osiągają wysokość do 240 m. Great Sandy Region w 1992 wyspa został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dotrzemy tam promem (ok. 30 minut). Aby poruszać się po samej wyspie wymagany jest samochód terenowy. Jedyną „autostradą” wyspy jest plaża na wschodnim wybrzeżu (po odpływie każdego dnia). Piękne widoki na ocean, można często podziwiać migrujące wieloryby. Wyspa Fraser oferuje kolorowe piaski na Rainbow Beach, krystalicznie czyste jeżioro McKenzie, lasy i w nieskończoność ciągnące się plaże, na których często widzi się dzikie dingo. Powrót do Noosa ok. 18:00 na nocleg. Wycieczka na Fraser Island z innymi uczestnikami. Możliwie, że będzie to na wyłączność.

  Dzień 16 Noosa – Brisbane  – wylot z Australii (Ś, L)
  Po śniadaniu przejazd do stolicy stanu Queensland – Brisbane. Tętniąca życiem metropolia, której piękna kolonialna architektura łączy się z nowoczesnymi wieżowcami. Przejazd na punkt widokowy Mt Coot-tha na lunch pożegnalny z panoramą miasta w tle. Transfer do centrum miasta i spacer z wizytą w królewskich ogrodach botanicznych, Centrum Kulturalnym nad rzeką Brisbane oraz wizytą w Southbank. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot z Australii.

  Dzień 17 Przylot do Warszawy

  • Ś - śniadanie
  • L - lunch
  • K - kolacja
  • przeloty międzynarodowe: Warszawa – Sydney – Brisbane – Warszawa;
  • przeloty wewnętrzne: Sydney – Yulara, Alice Springs – Cairns, Cairns – Surfers Paradise
  • ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000€);
  • Noclegi min. 3* na zasadzie twin share/ double
  • Śniadania, obiady lub kolacje (według programu)
  • Wszystkie transfery lotniskowe oraz lądowe
  • Wycieczki wymienione w programie: 
  1. City tour w Sydney pieszo w tym zwiedzanie Bondi Beach oraz kolacja na wieży widokowej Sydney Tower
  2. Hunter Valley Wine, Cheese and Chocolate Tour z lunchem
  3. Wycieczka na wyłączność na zachód słońca przy Uluru w tym BBQ
  4. Wstęp do parku narodowego Uluru
  5. Wycieczka na wschód slonca w Uluru
  6. Spacer wąwozem w Kings Canyon
  7. Zwiedzanie Alice Springs na wyłączność
  8. Rejs na rafe koralowa
  9. Wycieczka do Port Douglas, Daintree River oraz polowanie z Aborygenami
  10. Spacer po Surfers Paradise
  11. Zwiedzanie Byron Bay: spacer do latarni morskiej
  12. Lekcja surfingu lub wycieczka na kayakach w Byron Bay
  13. Całodniowa wycieczka na Fraser Island
  14. Spacer po Brisbane, lunch na Mt. Coo-Tha
  • Obsługę grupy: przewodnik polsko języczny (na całej trasie w tym jego przeloty, zakwaterowanie itp.)
  • Wszystkie opłaty lotniskowe i podatki;
  • adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do australijskich gniazd
  • Karta CLUB DESTINO uprawniająca m.in. do zniżki na kolejne wycieczki i zakupy w Sklepie Meksykańskim.
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1 490,00 AUD

   

  • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji (3,5% wartości imprezy) oraz kosztów leczenia w następstwie chorób przewlekłych (6 €/ dzień/ osobę)
 • Zgłoszenie rezerwacji


  Dane osoby zgłaszającej uczestników wycieczki


  Uczestnicy wyjazdu

  Tytuł Imię Nazwisko Data urodzenia dodaj
   

  Pozostałe informacje

  Zapoznałam(-em) się i akceptuję ogólne warunki uczestnictwa Biura Podróży Destino Mexico.
  Wszyscy uczestnicy podróży zostali z nimi również zapoznani.*
  Oświadczam, że w związku z art. 23 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.*
  Oświadczam, że jestem dysponentem adresu poczty elektronicznej wskazanym w niniejszym zgłoszeniu i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług turystycznych.*
 

Grupa Destino:
 • Destino Mexico
 • Destino Polonia
 • Guadelupe
 • Club Destino
 • Sklep Meksykański
 • Hacjenda Cancun
 • Temazcal Cancun
 • Wyprawy w sedno sprawy