Zespół DESTINO


Jarosław MROŻEK
Jarosław MROŻEK

Założyciel biura DESTINO w Polsce, działającego początkowo w Szczecinie, od 2003 również w Warszawie. Z wykształcenia prawnik i elektronik, łączący w sobie ścisły umysł i doświadczenie organizacyjne z zamiłowaniem do podróży. Spokój i rzetelność, inteligencja i profesjonalizm, uczciwość i poświęcenie dla pracy. 

"Podróże do Ameryki Łacińskiej są jak sen. Dopiero po powrocie do kraju, dopiero po przebudzeniu, można sobie tak naprawdę zdać sprawę, gdzie się naprawdę było".
Jerzy MROŻEK
Jerzy MROŻEK

Założyciel biura DESTINO MEXICO w Meksyku. Od początku lat 90. podróżuje po Meksyku i Ameryce Południowej. Iberysta i filozof, od 1997 mieszka na stałe w Meksyku. Oficjalny przewodnik meksykańskiego Ministerstwa Turystyki w jęz. polskim. Członek Club de Exploración de Mexico. Organizator podróży i wypraw po Meksyku, Karaibach, Ameryce Środkowej i Południowej, specjalizuje się w turystyce niekonwencjonalnej. Autor wielu artykułów podróżniczych oraz książek m.in. "Przewodnika po Meksyku dla zorganizowanych (i nie tylko)" oraz "Majowie. Strażnicy czasu". W biurze koordynuje programami, współokreśla politykę biura, regularnie jeździ z grupami, realizuje projekty polsko meksykańskie.

"Meksyk i Ameryka Południowa to magnetyczna przygoda, to podróż w przestrzeni i w czasie, kto raz tu przyjechał, zawsze będzie chciał tutaj wracać".
Katarzyna PYTLAK
Katarzyna PYTLAK

Z turystyką związana od dziecka, wybrała studia turystyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wolny czas spędza podróżując w gronie rodziny i przyjaciół z plecakiem i mapą. Każda kolejna podróż to wspaniała przygoda, która pozwala poznać przyrodę, nowych ludzi, kulturę i rozwinąć znajomość języka. Odpowiedzialna za działanie biura, zatwierdza programy i decyduje o jego polityce i kierunkach rozwoju.

"Podróżowanie to nieuleczalna choroba, która umożliwia mi nieustanne planowanie, realizację marzeń, poznawanie samej siebie i kolekcjonowanie wspaniałych wspomnień".
Aneta RAJKOWSKA
Aneta RAJKOWSKA

Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierunek Turystyka i Rekreacja. Zakochana w podróżach, sporcie, ponawianiu nowych kultur i smaków. Marzy o podróży dookoła świata. W wolnej chwili uprawia jogę, jeździ na snowboardzie w Alpach i pływa na kitesurfingu - najlepiej gdzieś w egzotycznym kraju. 

 

Sara Alicia VELA CONTRERAS
Sara Alicia VELA CONTRERAS

Z wykształcenia psycholog i specjalistka technik relaksacyjnych. Związana z Destino Mexico prawie od początku istnienia biura. Naznaczona podróżniczym piętnem od kolebki - jako trzytygodniowe niemowlę odbyła podróż ponad piec tysięcy kilometrów po Stanach Zjednoczonych. Kobiece ciepło i muza Destino. W biurze odpowiedzialna za rezerwacje i dogranie szczegółów na miejscu. Wprowadza porządek wielokierunkowym działaniom, dobrą falę i pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile.

"Polacy ciągle narzekają, wciąż są niezadowoleni, kwestionują wszystko. Sama nie rozumiem czasem, o co im chodzi. Gdyby nie to, ze znam ich trochę lepiej niż przeciętni Meksykanie, sama myślałabym, że myślą to wszystko, co mówią. Ale wiem, ze Meksyk im się podoba, intryguje ich i z wielu powodów jest dla nich niezwykła przygoda".
Marek TOMALIK
Marek TOMALIK

Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Twórca projektu WYPRAWY W SEDNO SPRAWY - duchowo przygodowych wypraw w najbardziej osobliwe zakątki świata. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Autor trzech książek o piątym kontynencie: „Australia, moja miłość” (2000), „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” (2011) i „Lady Australia” (2013). Pracował przy realizacji australijskich odcinków filmu „Misja Martyna” (TVN). Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Dwukrotny laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, od 2002 roku organizuje wyprawy w Outback.  Strona Marka: www.australia-przygoda.com.

"Go as you FLOW"


 

Grupa Destino:
  • Destino Mexico
  • Destino Polonia
  • Guadelupe
  • Club Destino
  • Sklep Meksykański
  • Hacjenda Cancun
  • Temazcal Cancun
  • Wyprawy w sedno sprawy