Zespół DESTINO


Jarosław MROŻEK
Jarosław MROŻEK

Założyciel biura DESTINO w Polsce, działającego początkowo w Szczecinie, od 2003 również w Warszawie. Z wykształcenia prawnik i elektronik, łączący w sobie ścisły umysł i doświadczenie organizacyjne z zamiłowaniem do podróży. Spokój i rzetelność, inteligencja i profesjonalizm, uczciwość i poświęcenie dla pracy. Odpowiedzialny za działanie biura, zatwierdza programy i decyduje o jego polityce i kierunkach rozwoju.

"Podróże do Ameryki Łacińskiej są jak sen. Dopiero po powrocie do kraju, dopiero po przebudzeniu, można sobie tak naprawdę zdać sprawę, gdzie się naprawdę było".
Jerzy MROŻEK
Jerzy MROŻEK

Założyciel biura DESTINO MEXICO w Meksyku. Od początku lat 90. podróżuje po Meksyku i Ameryce Południowej. Iberysta i filozof, od 1997 mieszka na stałe w Meksyku. Oficjalny przewodnik meksykańskiego Ministerstwa Turystyki w jęz. polskim. Członek Club de Exploración de Mexico. Organizator podróży i wypraw po Meksyku, Karaibach, Ameryce Środkowej i Południowej, specjalizuje się w turystyce niekonwencjonalnej. Autor wielu artykułów podróżniczych oraz książek m.in. "Przewodnika po Meksyku dla zorganizowanych (i nie tylko)" oraz "Majowie. Strażnicy czasu". W biurze koordynuje programami, współokreśla politykę biura, regularnie jeździ z grupami, realizuje projekty polsko meksykańskie.

"Meksyk i Ameryka Południowa to magnetyczna przygoda, to podróż w przestrzeni i w czasie, kto raz tu przyjechał, zawsze będzie chciał tutaj wracać".
Sara Alicia VELA CONTRERAS
Sara Alicia VELA CONTRERAS

Z wykształcenia psycholog i specjalistka technik relaksacyjnych. Związana z Destino Mexico prawie od początku istnienia biura. Naznaczona podróżniczym piętnem od kolebki - jako trzytygodniowe niemowlę odbyła podróż ponad piec tysięcy kilometrów po Stanach Zjednoczonych. Kobiece ciepło i muza Destino. W biurze odpowiedzialna za rezerwacje i dogranie szczegółów na miejscu. Wprowadza porządek wielokierunkowym działaniom, dobrą falę i pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile.

"Polacy ciągle narzekają, wciąż są niezadowoleni, kwestionują wszystko. Sama nie rozumiem czasem, o co im chodzi. Gdyby nie to, ze znam ich trochę lepiej niż przeciętni Meksykanie, sama myślałabym, że myślą to wszystko, co mówią. Ale wiem, ze Meksyk im się podoba, intryguje ich i z wielu powodów jest dla nich niezwykła przygoda".
Paweł SZELHAUS
Paweł SZELHAUS

Podróżnik z zamiłowania. Podróże traktuje jak wielkie wyzwanie, które pozwala mu lepiej rozumieć świat. Odwiedził przeszło 150 państw na wszystkich kontynentach. Stara się podróżować niekonwencjonalnie: do Machu Picchu dotarł inkaskim szlakiem przez Andy, w Amazonii brał udział w polowaniu na kajmany, a w Sudanie szukał śladów bohaterów w "Pustyni i w puszczy". Na Samoa przybliżał goszczącej go rodzinie muzykę Chopina, a w Togo spotkał się z polskim misjonarzem.  Urodziny obchodził na Antarktydzie, zaś imieniny - na Wyspach Cooka. W Destino zajmuje się układaniem programów oraz koordynacją wyjazdów incentives i pielgrzymek.

“Świat  jest jak książka, a ten, kto nie podróżuje, przeczytał tylko pierwszą stronę”

Marek TOMALIK
Marek TOMALIK

Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Twórca projektu WYPRAWY W SEDNO SPRAWY - duchowo przygodowych wypraw w najbardziej osobliwe zakątki świata. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Autor trzech książek o piątym kontynencie: „Australia, moja miłość” (2000), „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” (2011) i „Lady Australia” (2013). Pracował przy realizacji australijskich odcinków filmu „Misja Martyna” (TVN). Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Dwukrotny laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, od 2002 roku organizuje wyprawy w Outback.  Strona Marka: www.australia-przygoda.com.

"Go as you FLOW"


 

Grupa Destino:
  • Destino Mexico
  • Destino Polonia
  • Gwadelupa
  • Club Destino
  • Sklep Meksykański
  • Hacjenda Cancun
  • Temazcal Cancun
  • Wyprawy w sedno sprawy