Piloci i rezydenci DESTINO


Poniżej przedstawiamy sylwetki współpracujących z nami pilotów i rezydentów:

Paulina PINKOWSKA
Paulina PINKOWSKA

Zakochana w Karaibach. Meksyk jest jej ulubionym miejscem na Ziemi. Pasją jej są starożytne cywilizacje, szczególnie Majów i Azteków. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zwiedziła ponad 40 krajów, poznając ich zwyczaje i kulturę. Wierzy, że czynione dobro zawsze powraca. Podróżowanie jest tym, bez czego nie wyobraża sobie życia. Każdego roku odwiedza przynajmniej jedno nowe Państwo.

"Podróżowanie kształci osobowości, uczy pokory i pozwala przekraczać granice nie tylko te lądem, także granice nas samych, bo "Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono" - jak mawiała Wisława Szymborska"
Jacek JAROSZEWICZ
Jacek JAROSZEWICZ

Z wykształcenia iberysta. Z branżą turystyczną związany jako pilot od 1996 roku. Od 2003 roku również przewodnik warszawski.  Oprowadzając grupy hiszpańsko i portugalskojęzyczne w Polsce i krajach sąsiednich oraz wyjeżdżając z polskimi turystami do Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii i Portugalii miał okazję doskonale poznać latynoski charakter, mentalność i duszę. W latach 1999 – 2002 wicekonsul RP w Kututybia, w Brazylii. Tłumacz literatury brazylijskiej i portugalskiej (m. in. „Miasto Boga” Paula Linsa). Hobbystycznie zajmuje się muzyką jako basista rockowy i bluesowy pozostając pod silnym wpływem rytmów latynoskich.

„Ameryka Łacińska żyje w innym rytmie, czasem szybszym czasem, duuuużo wolniejszym niż u nas. Różnica polega na innym rozłożeniu akcentów i to właśnie nie przestaje mnie fascynować.”
Marek KURDYBACHA
Marek KURDYBACHA

Pasjonat podróżowania od najmłodszych lat, zwiedził ponad 40 krajów na sześciu kontynentach, w tym przynajmniej w połowie z nich pilotował grupy. Absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych specjalizujący się w Handlu Zagranicznym na krakowskiej AE, studia doktoranckie na SGH. Ekonomista z wykształcenia , geograf z zamiłowania i zakochany amator w fotografowaniu dzikich zakątków naszego globu.

"Podróże nauczyły mnie szacunku do wszystkich ludzi. Gdziekolwiek jestem, zawsze podchodzę z wielką pokorą do innych cywilizacji starając się zrozumieć ich mentalność oraz panujące odmienne zwyczaje."
Joanna TRYBOWSKA
Joanna TRYBOWSKA

Pilot z ogromną pasją podróżowania. Podróżuje od dziecka. W ramach różnych podróży odwiedziła Amerykę Północną i Południową, Azję, Afrykę i niemal cała Europę. Przez kilka lat mieszkała i studiowała w Hiszpanii. Kilka miesięcy spędziła w Meksyku pracując jako rezydent w naszym biurze na Jukatanie, a w wolnych chwilach podróżując po Ameryce Środkowej. Ukończyła historię oraz kulturoznawstwo ze specjalnością Ameryka Łacińska na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowania ciągle jej było mało. W 2007 roku zakończyła studia w Szkole Dyplomatycznej w Madrycie. Obecnie zbiera materiały do pracy doktorskiej, której tematyka jest związana z Ameryką Łacińską.

"W pracy pilota uwielbiam kontakt z ludźmi i możliwości pokazania im tego, co uważam za piękne i niepowtarzalne"
Maja TYBORSKA
Maja TYBORSKA

Zakochana w Ameryce Południowej w szczególności w Meksyku, który stał się dla niej drugim domem. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiowała również na Uniwersytecie w Barcelonie i w Nowym Jorku. Podróże stały się nie tylko pasją, ale sposobem na życie. Fascynuje ją kultura cywilizacji mezoamerykańskich i współczesnych społeczności indiańskich i próbuje zarazić tą pasją podczas pracy. W wolnym czasie oddaje sie latynoskim rytmom i nurkowaniu.

"Meksyk jest krajem magicznym, w którym warto zanurzyć się i dać się ponieść jego niezwykłej energii."
Karol KARASIEWICZ
Karol KARASIEWICZ

Z wykształcenia archeolog. Pilot wycieczek, przewodnik miejski po Warszawie, pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego. Swoją fascynację Ameryką Łacińska realizował wybierając specjalizację na studiach - archeologia Ameryk. W trakcie studiów wielokrotnie brał udział badaniach wykopaliskowych na terenie Peru. Dodatkowo swoją wiedzę o kontynencie amerykańskim pogłębiał na podyplomowych studiach w Centrum Edukacji Studiów Latynoamerykańskich na UW. Jest członkiem Polskie Towarzystwa Studiów Latynoamerykańskich. Ale to nie przeszkadza mu jeździć w inne strony świata. Ma wiele hobby. Jednym z nich jest i rekonstrukcja historyczna. Dowodząc Regimentem Króla Jego Mości, grupą rekonstrukcji historycznej, odtwarza różne aspekty życia siedemnastowiecznych muszkieterów. Ponadto lubi ostrą off-roadową jazdę po bagnach, lasach i bezdrożach. O Ameryce Łacińskiej mówi:

"To inny świat. Można go pokochać, można go znienawidzić... Ale koniecznie trzeba go poznać."

 

Grupa Destino:
  • Destino Mexico
  • Destino Polonia
  • Guadelupe
  • Club Destino
  • Sklep Meksykański
  • Hacjenda Cancun
  • Temazcal Cancun
  • Wyprawy w sedno sprawy